Velikanska rjuha

IMG_20200628_145133.jpg

1. SPOZNAVANJE MATERIALA:

Otroku se ponudi rjuho za raziskovanje. Najboljše je, da se mu ponudi več obe vrsti rjuhe (tisto z elastiko in tudi tisto brez – ki je kot velik kos blaga). Otroku v začetku pustimo nekaj časa, da se sam spozna z materialom, da ga razišče in začne ugotavljati, za kaj sploh gre. Najboljši kraj za igro je velik prostor (sredi dnevne sobe, kjer ni ostrih robov in večjih premetov).

2. KAJ VSE LAHKO:

Otrok se lahko na rjuho uleže, vi ga pa vlečete po prostoru naprej, nazaj, levo in desno. Rjuho lahko obesite čez kavč in izdelate mini šotor. Več rjuh lahko zvežete skupaj in naredite zares dolgo vrv, ki jo navežete med mizo, kavčem in klubsko mizico.

3. IGRA: SREDI VALOV

Za to igro potrebujete vsaj še enega odraslega in enega otroka, poleg malčka. Malček se usede na sredino rjuhe, vi pa z vsake strani primete rjuho in jo nežno dvigate in spuščate. Naredili boste čudovite »valove« v katerih bo otrok zagotovo užival. Kasneje lahko dodate manjše mehkejše žogice ali balone.

354876-PAPUFI-184.jpg

USTVARJANJE

Odločite se za eno staro rjuho in jo namenite ustvarjanju. Na tla najprej položite karton, časopisni papir ali polivinil nato pa razprostrite rjuho. Otroku dajte prstne barve ter možnost, da prosto ustvarja. Za najboljšo zabavo je naj bo otrok samo v plenički oziroma v oblačilih, ki jih ni škoda. Naj spoznava vso širino platna, ki ga ima na voljo.

koga pogrešamo.png

IGRA: KOGA POGREŠAMO?

Družina se sprehaja prosto po prostoru. Ob določenem znaku zamižijo in počepnejo. Vodja igre si izbere enega, ki ga pokrije z rjuho. Na ponovni znak odprejo oči in poskušajo ugotoviti, kdo je pod rjuho.

Previous
Previous

Skrivnostne škatle

Next
Next

Svet plišastih igrač